ÜRÜN İADESİ HAKKINDA (AYIBA KARŞI SATICININ/ALICININ SORUMLULUĞU)

1. Alıcı, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu gereği; sipariş etmiş olduğu ürünlerin teslimi sırasında ayıp kontrolü yapmakla sorumludur.

2. Alıcı, teslim edilen ürünler içerisinde açıkça görülen bir ayıp olması halinde 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu 23/c maddesi uyarınca, durumu Satıcı’ya 3 (üç) gün içerisinde ihbar etmekle yükümlüdür. Aksi halde Alıcı, 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun 223. maddesi gereğince, teslim edilen ürünü ayıplı hali ile kabul etmiş sayılacaktır.

3. Alıcı’nın, kendisine teslim edilen ürünlerde açıkça belli olmayan (gizli) ayıplara karşı denetim ve kontrol (ürünü incelemek ve/veya incelettirmek) yükümlülüğü ve teslim tarihinden itibaren 8 (sekiz) gün içerisinde ürünlerde bir ayıp tespit etmesi/ettirmesi halinde derhal Satıcı’ya ihbar etme yükümlülüğü bulunmaktadır. Aksi halde Alıcı, 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun 223. maddesi gereğince, teslim edilen ürünü ayıplı hali ile kabul etmiş sayılacaktır.

4. Alıcı, Ayıp ihbarı ile birlikte İnternet Sitesi üzerinden iade talebi oluşturarak, ürünü teslim almış olduğu şekli ile tam ve eksiksiz olarak Satıcı’ya göndermekle yükümlüdür. Alıcı’nın teslim edilen ürünü herhangi bir nedenle iade edebilmesi için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden aynen geri gönderilmesi gereklidir. Ayrıca, irsaliye ve faturanın tüm asıl ve kopyalarının da ürünlerle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

5. Teslimatı yapan taşıyıcıdan kaynaklı hasar dışında, paket açılmadan fark edilebilecek nitelikte herhangi bir hasar, eziklik, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum varsa; Alıcı teslimat görevlisinden tutanak hazırlamasını talep etmelidir.

6. Satıcı, usulüne uygun olarak yapılan ihbar ve sonrasında ürünün kendisine teslimi ile birlikte gerekli kontrolleri yaparak; Alıcı’nın beyanlarında haklı olması halinde (oluşabilecek renk farklılığı, kayma gibi baskı sürecinde oluşabilecek her türlü hatalar) ayıplı ürünü değiştirerek veya yeniden basarak Alıcı’ya tüm masrafları kendisince karşılanmak üzere teslim eder. Alıcı, dilerse ücret iadesi de talep edebilir. Bu taktirde ücret iadesi 10 (on) iş günü içinde yapılacaktır.

7. İade edilen ayıplı ürünün yenisinin stoklarda kalmaması, yeniden basım imkanının olmaması, basılacak materyalin bulunamaması ya da benzeri zorlayıcı nedenler ile ayıpsız ürün ile değiştirme imkânının ortadan kalktığı durumlarda, Satıcı ürün bedelini Alıcı’ya, herhangi bir faiz veya masraf ödemeksizin, tahsil edilen yöntemle aynı şekilde iade edeceğini beyan ve taahhüt eder.

8. Ürün iadesinde 213 sayılı Vergi Usul Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri saklı olup Alıcı ve Satıcı belirtilen hükümlere riayet etmekle yükümlüdür.

DEĞİŞİM HAKKINDA

Değiştirmek istediğiniz ürünleri faturasıyla birlikte fatura üzerindeki adrese 7 gün içerisinde göndererek değişimini talep edebilirsiniz. Orijinal ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, tahrip olmuş ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.

ÜRÜN İADE KOŞULLARI

İade etmek istediğiniz ürünleri siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade koşulları aşağıda maddelenmiştir.

a. Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış olması
b. Satılabilirlik özelliklerini kaybetmemiş olması
c. Etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları
d. Ürün ile birlikte verilen tüm aksesuarların sağlam ve eksiksiz olarak iade edilmesi zorunludur.

İADE EDİLMEYECEK ÜRÜNLER

(Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesi uyarınca cayma hakkı kullanılamayacak ürünler):

• Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış ürünlr.
• İadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler (kulaklık vb.)
• Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılan ürünler
• Maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler vb.)

ŞİPARİŞ İPTAL ŞARTLARI

Şipariş verildikten sonra ürün hazırlanır ve kargolama işlemi başlar. Fatura kesildikten sonra iptal işlemi yapılmaz.